Nasıl çalışır – Video kullanım kılavuzu

Nasıl çalışır, nasıl kullanılır videoları ile kullanıcılara video kullanım kılavuzları hazırlıyoruz.

Artık kullanıcılar okumuyor. Şirkete giriş filmleri de ürün kullanım kılavuzları da artık usb’de ve sitenizde video olarak anlatılıyor. Tüm prodüksiyon aşamalarında FTA stüdyo olarak yanınızdayız.

nasıl çalışır videoları neden gerekli?

Kullanıcılar artık ürünlerinizi sosyal medyada arıyor, diğer ürünler ile orada kıyaslıyor. Ürünü kullanmak için kullanma kılavuzu kullanmıyor, ürün ile verilen usb bellekteki ya da internetteki videoları izliyor. Usb bellekleri ilk kullanıştan sonra kaybettikleri için internet üzerinden aynı videoları tekrar tekrar izleyerek ürünleri ile barışıyorlar. Kısa süre içerisinde eğer kullanıcılarınıza video kullanma kılavuzu sunmuyorsanız bir adım geride kalacaksınız demektir. Nasıl çalışır videoları bu sebeple çok önemli.

Kullanıcılarınıza sunduğunuz nasıl çalışır videoları ile müşterilerinize ürünlerinizi tekrar tekrae tanıtma imkanı da buluyorsunuz. Onlara vereceğiniz ipuçları ve bilgiler ile  gönül bağı da kurabilirsiniz. Mesela otomobil satıyorsanız ileri sürüş tekniklerini yada ne zaman nasıl yağ değiştireceklerini gösterebilirsniz.

Firmanızın call center’ı ve teknik servisine çok yük binmemesini, kullanıcıların garantili ürünleri arızalandığında internete girip sizin videolarınızı izleyerek kolayca çözüme ulaşmasını istiyorsanız kullanıcı tv sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Telefonda konuşmak yada kağıttan okumak yerine videodan izleyerek sunulan her çözüm çok daha yüksek bir başarı oranına sahiptir.  Kısaca insanlar artık birçok yerde bedava verilen yemek kitaplarını okumak yerine aynı tarifleri veren yemek tarifi sitelerindeki videoları izliyerek yemek yapmayı tercih ediyorlar.